Ефективни решения при висока температураза цялото семейство

С настъпването на студените месеци, повишаването на телесната температура се превръща в често срещан симптом както при вирусни, така и при бактериални инфекции и състоянията, свързани с тях. През този период хората прекарват повече време в затворени помещения със сух въздух, където условията за разпространение на този тип патогени са благоприятни. Ето защо, с връщането на учениците в училище и нарастването на социалните контакти на закрито, вероятността за заразяване се увеличава. От друга страна и настинката, и грипът, както и пневмонията например се предават бързо, което е предпоставка за това всички членове на семейство да бъдат засегнати, особено ако един от тях вече е болен.

Не бива да забравяме, че високата температура обикновено е знак, че организмът се бори с инфекцията, независимо от произхода ѝ и е основен механизъм за спиране на нейното разпространение. Доказано е, че над 38.5˚С повечето вируси и бактерии трудно могат да оцелеят.

За нормална телесна температура се счита такава до 37.2˚С. От 37,3˚С до 38,3˚С говорим за леко повишена температура, от 38,4˚С дo 39,7˚С – за повишена, а когато стойностите надхвърлят 39,8˚С вече температурата се счита за висока.

Въпреки безпорните ползи, които има в подкрепа на имунната система, с повишаването на градусите се увеличават и дискомфортът и безпокойството, особено при малки деца и по-възрастни хора. Ето защо е важно да знаем как да се справим с нея по безопасен и ефективен начин.

Преди да прибегнем до лекарства, съществуват няколко традиционни метода, които могат да помогнат за овладяването на състоянието:

1. Хидратация – пиенето на достатъчно вода, чайове или бульони е ключово при повишена телесна температура. В противен случай наличието ѝ може да доведе до обезводняване на организма, особено ако се поддържат високи стойности продължително време. Затова е важно да се погрижим за добрата хидратация – един от механизмите на организма сам да регулира температурата си.

2. Почивка и сън – тялото се нуждае от енергия, за да се бори с инфекцията. Осигуряването на достатъчно почивка и сън е един от най-добрите начини да подпомогнем работата на имунитета си.

3. Хладни компреси – поставянето на хладни компреси на челото, шията или китките може да помогне за временното понижаване на температурата.

4. Проветряване на стаята – чистият въздух и поддържането на умерена температура в помещението могат да спомогнат за комфорт и охлаждане на тялото.

Когато традиционните методи не са достатъчни за понижаване на температурата, особено ако тя се повишава над 38.5°C, е препоръчително да се потърси лекарствено решение. Едно от ефективните средства за бързо овладяване на високата температура е използването на лекарства, съдържащи активната съставка метамизол като Диалгин.

Метамизолът е мощен антипиретик, който се използва за понижаване на температурата и за облекчаване на болката. Той действа бързо и ефективно, което го прави предпочитан избор дори в случаите, когато други средства са противопоказани или неефективни.

Диалгин осигурява подходящо решение за всеки от семейството, като отделните продукти от бранда предлагат активната съставка в различни милиграми и могат да бъдат дозирани спрямо възрастта и нуждите на пациента.

Лекарствените форми, в които продуктът може да бъде закупен  – саше или капки за перорален разтвор, обуславят по-бързото му начало на действие спрямо конвенционалните таблетки. Доставянето на активното вещество под формата на готов разтвор съкращава значително времето за абсорбция от организма, а приятният ягодов вкус и маскирането на характерната горчивина на метамизол улесняват приема, дори от малките пациенти, което е от голямо значение за провеждане на терапията в нужните дози. В допълнение, Диалгин не съдържа захар и е подходящ избори при диабетици.

Акотемпературата не спадне в продължение на няколко дни, , въпреки предприетите мерки,  е необходимо да се проведе консултация с лекар, защото това означава, че имунната система не успява да се справи сама с болестта и има нужда от допълнителна подкрепа.

Статията е информативна и не заменя консултацията с лекар или фармацевт.

Свързани продукти

Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
Вижте всички коментари

Актуално