Парацетамол 120мг./5мл. сироп х 125мл

0
0 ревюта
Код на продукта:2660
Тегло: 0.15 кг

Парацетамол 120мг./5мл. сироп х 125мл

0
0 ревюта
Код на продукта:2660
Тегло: 0.15 кг
3,56 лв.
Този продукт не е наличен в момента
Уведоми ме при наличност
Твоите данни
Безплатна доставка при поръчка над 50лв.
Безплатна доставка при поръчка над 50лв.
Подарък тестери при всяка ваша поръчка
Подарък тестери при всяка ваша поръчка
Информация за продукта

за повлияване на болки и температура при: остри възпалителни заболявания на горните дихателни пътища; грип; инфекциозни заболявания като варицела, морбили, паротит; болки при никнене на зъби; за понижаване на повишена температура след имунизации.; ПАРАЦЕТАМОЛ / PARACETAMOL сир. 120мг/мл х 125мл - Sopharma, PARACETAMOL SYRUP, Sopharma.

Лекарствен продукт без лекарско предписание, който се намира под формата на сироп. Sopharma PARACETAMOL понижава високата температура и успокоява болката при остри възпалителни заболявания на горните дихателни пътища; грипни състояния и простуда; инфекциозни заболявания като варицела, морбили, паротит; болки при никнене на зъби; за понижаване на повишена температура след имунизации. Парацетамол сироп е предназначен за деца до 12-годишна възраст. Не използвайте Парацетамол сироп: ако детето Ви е алергично (проявява свръхчувствителност) към активното вещество или към някоя от останалите съставки; ако детето Ви страда от тежки чернодробни заболявания. Обърнете специално внимание при употребата на Парацетамол сироп: ако детето има тежко бъбречно или чернодробно заболяване; когато болката или високата температура продължат повече от 3 дни или симптомите се влошат, или се развият някакви други симптоми, не продължавайте лечението преди да се консултирате с лекар. Това лекарство съдържа парацетамол. Други лекарства също съдържат това активно вещество. Не комбинирайте такива лекарства, за да не надвишите препоръчаната дневна доза. При продължителна употреба на високи дози парацетамол лечението може да се повлияе и риска от нежелани лекарствени реакции да се повиши, ако детето Ви приема едновременно: кумаринови антикоагуланти (лекарства, които намаляват съсирваемостта на кръвта); аспирин и други салицилати (с противовъзпалително действие); лекарства против повръщане (метоклопрамид, домперидон); противоепилептични лекарства (фенитоин, карбамазепин, фенобарбитал); антибактериални лекарства (изониазид, рифампицин, хлорамфеникол); циметидин (лекарство, повлияващостомашнатакиселинност). Ако лекарят назначи изследване на пикочна киселина или кръвна захар, трябва да го информирате, че детето приема парацетамол. Важна информация относно някои от съставките на Парацетамол сироп: Лекарственият продукт съдържа сорбитол 1,5 g/5 ml. Ако Вашият лекар Ви е казал, че детето Ви има непоносимост към някои захари, посъветвайте се с него, преди да дадете този продукт. Сиропът съдържа метил- и пропил парахидроксибензоат, които може да предизвикат алергични реакции (възможно е да са от забавен тип). В състава на продукта се съдържа аспартам, който е източник на фенилаланин и може да е вреден за хора с фенилкетонурия. Сиропът съдържа пропиленгликол, който може да предизвика алкохолоподобни симптоми (при количества над 200 mg/kg при деца). При високи дози е възможно нарушениена бъбречната функция. Продължителното приложение на високи дози може да доведе до увреждане на черния дроб, като ранните симптоми са гадене, повръщане, изпотяване и общо неразположение. Ако някоя от нежеланите лекарствени реакции стане сериозна или забележите други, моля уведомете Вашия лекар или фармацевт. Да не се употребява след изтичане срока на годност.

Пълно описаниеСкрий описанието
Бъди първи и напиши ревю ;)
Избери звезда, за да оцениш продукта.
Твоята оценка
Полезни статии за Висока температура
Edit consent